Robert L. Leahy _ Bilişsel Terapi ve Uygulamaları


bilişsel terapi
Kimler indirebilir Tüm Üyeler

Bu kitaba oy ver :

1,045 kez görüntülendi / 409 kez indirildi


 

pdfkitapoku.com ailesi sizlerle bu mukemmel kitabı paylasmaktan onur duyar buyrun :
Bilişsel terapi otuz beş yıl önce bir depresyon tedavisi olarak geliştirilmişti. Günümüzde ise artık evlilik çatışması, cinsel işlev bozukluğu, madde kullanımı, panik bozukluklar, travma sonrası stres bozuklukları, paranoid bozukluklar ve diğer birçok duygudurum, anksiyete ve kişilik bozukluklarının tedavisinde etkili ve başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Bu kitap, her biri önde gelen bir bilişsel terapi uygulayıcısı tarafından yazılmış açık, özlü ve etkili tedavi betimlemeleri ve müdaheleleri içeren 20 bölümden oluşmaktadır. Okuyucu her bölümde, metodun nasıl çalıştığı ve klinik uygulamanın zorluklarının nasıl aşılabileceği konularıyla ilgilenen bir uygulayıcı için çok değerli olacak zengin klinik detaylar bulacaktır. Ayrıca diğer teorik yönelimlerin bilişsel çerçevede nasıl ele alındıkları da görülecektir.

Bilişsel terapi modelinin kurucusu olan Aaron Beck, kitap için şu yorumu yapıyor; ‘Bu kitabın yazarı olan klinisyenler, bilişsel terapi modelini bireylerin gereksinimlerine uyarlarken her bireyin özel ve farklı olduğunun bilincindedir ve her birinin uygulamadaki esnekliği kusursuzdur.’